Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
371 postów 526 komentarzy

Trzy filary programu gospodarczego

Cezary Mech - http://www.stefczyk.info/blogi/przez-pryzmat-ekonomii

Expose Premiera – Polska do Likwidacji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska w zapaści demograficznej do przetrwania potrzebuje, aby starzejący się wyż solidarnościowy urodził „brakujące” miliony dzieci w ciągu najbliższych trzech lat, ponieważ jeśli nie będzie miał dzieci teraz, to już nie będzie miał ich nigdy

 

W sytuacji zapaści demograficznej rząd zamiast zmniejszyć opodatkowanie dzieci na kwotę co najmniej 500 zł miesięcznie, planuje wprowadzenie podatku za wychowywanie dzieci w wysokości 100 zł miesięcznie. Ponadto planuje wprowadzenie podatków antyrodzinnych w postaci podatku od urodzenia dziecka, jak i podatku od niepracującego lub mało zarabiającego współmałżonka.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, opatrując to komentarzem pod hasłem walki z kryzysem planowana jest likwidacja ulg podatkowych na pierwsze i drugie dziecko w rodzinie, możliwości wspólnego rozliczania się małżonków, jak i likwidacja becikowego co w praktyce oznacza dodatkowe opodatkowanie tych którzy założyli rodziny, urodzili dzieci, i płacą wysokie podatki przy zakupach na ich utrzymanie często przez 25 lat. Tylko po to, aby później płaciły one podatki/składki, nie tylko utrzymanie swoich rodziców, ale i tych którzy nie wykonali trudu posiadania potomstwa.

Wszystkich zainteresowanych opinią na temat piątkowego expose premiera polecam audycje z moim udziałem dzisiaj o 21.40 w „Polskim punkcie widzenia” i jutro o 11.00 w Polsat News.

KOMENTARZE

 • kiedy dojdzie 2 fala kryzysu?
  Czy może mi Pan powiedzieć kiedy możemy się spodziewać 2 fali kryzysu? tzw. potężnego uderzenia na giełdach?
 • @Kryptonim Prawda
  Witam
  Na rynku długu to już mamy na olbrzymią skalę. Proszę pamiętać że wzrost rentowności obligacji oznacza straty na wartości inwestycji. A na rynku akcji to też od roku występują spadki. A przy pogarszającej się perspektywie gospodarczej również fundamentalne oczekiwania co do poziomu zysków są redukowane w dół.
  Jutro napiszę więcej w moim wpisie na ten temat.
  Z poważaniem
  Cezary Mech
 • Zgadzam się z panem.
  "Nasz" premier, nie naszymi interesami się kieruje.

  Pozdrawiam
 • Szanowny Panie
  Żyjemy w demokratycznym kraju, w którym właśnie odbyły się wybory. Czy przypuszczalne propozycje premiera są czymś niespodziewanym? Przecież nie. Mało tego - jeśli to tylko tyle, to należy się bardzo cieszyć.
  Ale myślę, że to nie wszystko. Nie od razu Kraków zbudowano.
  Skoro społeczeństwo sobie tego życzy, to w czym rzecz?
  Opozycja czeka na efekty licząc, że na fali niezadowolenia dojdzie do władzy. Więc z tego punktu widzenia także im gorzej, tym lepiej. Zresztą nie wiadomo, czy oni nie narozrabialiby jeszcze bardziej. Zupełnie więc nie rozumiem w czym rzecz. O co Panu chodzi??? Chyba wszyscy powinni być zadowoleni?
 • @Jerzy Wawro
  Szanowny panie , można było odnieść wrażenie że tak faktycznie w ostatnich wyborach NIKOMU nie zależało na ...WYGRANEJ :))

  Osobiście uważam że będzie to kolejna kadencja w której to Kaczyński będzie "przeszkadzał" Tuskowi w wszystkim :))

  Tusek najlepiej by się czuł pod.....żyrandolami :))
 • Ułatwienia dla rodzin z dziećmi to szczytny cel.
  Z drugiej strony aby go osiągnąć konieczne są bardzo duże oszczędności, poczynając np. od wielokrotnej redukcji aparatu władzy i administracji. Adekwatnej do ich wielokrotnego wzrostu liczebnego od początku transformacji.
 • Panie Mech czas się ocknąć!
  "Polska w zapaści demograficznej do przetrwania potrzebuje, aby starzejący się wyż solidarnościowy urodził „brakujące” miliony dzieci w ciągu najbliższych trzech lat, ponieważ jeśli nie będzie miał dzieci teraz, to już nie będzie miał ich nigdy"

  Proszę się wreszcie ocknąć! Hello! Solidarnościowy wyż nie wyprodukuje milionów dzieci, bo nie miałby za co ich utrzymać - jest Pan już dużym chłopcem i należy to zrozumieć. Ludzie nie mają pracy, a jak mają to za psie pieniądze, bo system którego Pan jest również współtwórcą postawił na rozwój bezproduktywnej budżetówki, która zdusiła wszelką aktywność gospodarczą. Zamiast dać ludziom żyć (i rozmnażać się) w postawiliście na "muzea powstania warszawskiego", stadiony - Kaczyński zgodził się na organizację tej imprezy oraz na wiele innych słomianych wielkich inwestycji. Teraz ludzie są pozadłużani (ponad dwa miliony ma kłopoty ze spłatą kredytów) i myślą jak nie wpaść w jeszcze większe bagno niż są, zwłaszcza że w mamy gigantyczny kryzys z którego Europa żywa nie wyjdzie.
 • @Kryptonim Prawda
  http://www.youtube.com/watch?v=2IBnBGgRt00&feature=related

  Pozdrawiam
 • Tym skutkuje selekcja negatywna.
  W polskiej sferze gospodarczej dokonała się selekcja negatywna, bowiem szef administracji w państwie z ok. 60% redystrybucją dochodów poprzez budżet w sposób bezpośredni wpływa na gospodarkę całego państwa. Oczywiście jeżeli pod pojęciem gospodarki rozumiemy też i ludzi a nie tylko aktywa rzeczowe i finansowe, bowiem własność majątkowa Polaków jest już ograniczona do minimum.
  Tak irracjonalnych decyzji jak teraźniejszego premiera trudno jest się spodziewać gdziekolwiek indziej. Począwszy od euforycznego sloganu o wprowadzaniu Euro, czego wynikiem była bańka tzw. opcji walutowych, poprzez podniesienie podatków dla najuboższych (tak bowiem skutkują podatki pośrednie) do obecnych prognoz redukcji populacji Polaków.
  Jest to jednak wynik całkowitej ignorancji ekonomicznej, wyalienowania ze świata realnego i właśnie dokonanej selekcji negatywnej.
  Na studiach na przełomie lat 80/90 XX w. opowiadali wykładowcy o funkcjach celu kadry zarządzającej firmami państwowymi. Ogólnie mówiąc był to proces decyzyjny oparty na maksymalizacji nakładów i minimalizacji efektów. To był fakt, bowiem się z tym spotkałem również później jako konsultant i nie tylko. W sektorze strategicznym jednym z prezesów został człowiek, który generował koszty transportu swoich surowców, bowiem jego przelicznik mu na to pozwalał a nie mógł wykazywać zysków.
  Tak więc nie była to jego wina bezpośrednia tylko efekt systemu, któremu albo się podporządkował albo wylatywał ( jak ja).
  Ci ludzie wszyscy wywodzą się z jednego „pnia mentalnego” jeżeli następuje polityka redukcji kosztów to przede wszystkim redukują koszty osobowe, co zresztą w pewnym aspekcie jest racjonalne z ich tylko punktu widzenia. Tak też postępuje prawie każda ekipa rządząca tym krajem a wywodząca się i posiadająca kontakty i oparcie w pozostałościach polskich spółek skarbu państwa.
 • @Cezary Mech
  Drogi Panie.
  Zawsze sądziłem że podstawą do świadomego podejmowania decyzji o budowie rodziny jest racjonalna ocena własnego statusu materialnego i jego perspektyw. Uświadomienie sobie czy będę w stanie zapewnić byt przyszłym potomkom.
  Tymczasem dowiaduję się, że to czy będę zakładać rodzinę, czy też nie zależeć ma od jałmużny którą „hojni” politycy zafundują mi z MOICH podatków.
 • @Cezary Bialik
  "Zawsze sądziłem że podstawą do świadomego podejmowania decyzji o budowie rodziny jest racjonalna ocena własnego statusu materialnego i jego perspektyw. "

  Tak myśli każdy rozsądny i odpowiedzialny człowiek, na dzieci bez środków i perspektyw decydują się tylko menele, ale dla Pana Mecha jest to za trudne do zrozumienia.
 • @jakze
  Proszę nie sabotować debaty
  Lo962
 • Polacy
  Wszędzie przypominam co kiedyś powiedział Pan Premier:"Polskoś to nienormalnośc ..."To nie bieże się z nikąd.
 • @Cezary Mech
  Dla Pana krytyka to sabotaż? :)
 • OBI
  Drogi Panie Cezary. Jak to jest że jeżeli wielkie koncerny muszą znać sytuację demograficzną krajów, a np. u mnie w Krośnie na Podkarpaciu Obi otwiera wielkie hipermarket, a widzi że w tym mieście coraz więcej jest "zwijanych" marketów. No to komu oni chcą sprzedawać te rzeczy? jak widzą że ceny rosną, płace są jakie są, energia do góry, mieszkania do zakupu coraz tańsze - a ObI sprzedaje dużo (praktycznie większość) rzeczy związanych z wyposażeniem mieszkania. Oni to muszą (chyba) wiedzieć, albo badać sytuację.
 • Demografia stała się hasłem-wytrychem
  Politycy alarmują, że Polaków rodzi się mniej.
  A dlaczego alarmują ? Bo nie będzie komu "kiedyś tam" płacić na emerytury.
  ...a może wystarczy uzdrowić system emerytalny - niech każdy zbiera dla siebie ?

  Politycy alarmują, że trzeba wspierać rodziny wielodzietne.
  ...a jaki obywatel jest bardziej państwu potrzebny ? Ten który płaci podatki, czy ten który pobiera zasiłek ?

  Politycy wymuszają wzrost stypendiów "socjalnych" kosztem "naukowych.
  ...a jaki obywatel jest państwu bardziej potrzebny ? Inteligentny i operatywny który założy własną działalność, czy taki który ledwie się prześliznął przez Akademię Lansu i Glansu i będzie potem płakał że nie ma "pracy dla absolwentów" ?

  Odnoszę wrażenie że coraz więcej polityków ofiarnie walczy z problemami które wcześniej w pocie czoła tworzą...
 • All
  Czyli tajna dyrektywa Unii jest faktem ;/ a ja myślałem że to żart niemiecki

  A w niej jest podobno taki warunek że Polskiej ludności w przyszłej Unii nie powinno być więcej niż ....22 mln głów. Miłego wieczoru ;/ Pzdr
 • @Nieqmaty
  Poniekąd to apele o ratowanie... OFE i całego systemu który żyje z wyrywania składkowej kasy ludziom, a następnie z "inwestycji" tegoż mafijnego OFE.
 • @irek
  "Tusek najlepiej by się czuł pod.....żyrandolami :)) "

  O nie! Tusek najlepiej się czuje gdy Kaczyński mu "przeszkadza". To jest tuskowy leitmotiv i moc napędowa do wszelkich działań. Bez Kaczyńskiego Tusk zakopie się. W piłkę z nudów oczywiście.
  Pozdrawiam.
 • @Cezary Mech
  Niektórzy Pańscy komentatorzy zdaje się uwierzyli w zapewnienia Tuska, żeby Polacy się nie martwilini niżem bo jakby co to i dzieci nam narobi (chyba na letniej konferencji PO w Gdańsku to było) i do problemów polskiej demografii podchodzą dość lekko.

  Pozdrawiam.
 • @Lancelot
  Im więcej socjalizmu i "dobrotliwych" polityków tym mniej Polaków.
 • @contessa
  "do problemów polskiej demografii podchodzą dość lekko."

  Lekko do problemów demograficznych podchodzi Pan Mech, który ma ludzi za idiotów i zakłada, że za 500zł będą produkować dzieci, bo on tak chce i już.
 • @contessa
  Szanowny autor zapomniał wspomnieć ,że koszt programu to ponad 40 mld zł. Deficyt mnożymy razy dwa.
  Gdzie te potencjalne dzieci znajdą żłobki ,przedszkola.
  Prywatne?
  No to mamy dodatkowy wydatek miesięczny na dziecko 800 zł.
  Publiczne?
  Dokładamy do deficytu jeszcze jakieś 5 mld.
  Nie róbmy z ludzi stada królików które za marchewkę trykają partnerkę.
  Stwórzmy warunki pracy dla młodych matek , system opieki pozadomowej, perspektywy na przyszłość. Znajdą się chętni do sprowadzenia na świat nowych pokoleń.
  Jałmużna jest drogą do wasalizacji i podporządkowania społeczeństwa, niezależnie w jakim celu udzielana.
  Jeszcze jedno nie mylmy pomocy społecznej z polityką prorodzinną.
 • @Cezary Bialik
  "Jałmużna jest drogą do wasalizacji i podporządkowania społeczeństwa, niezależnie w jakim celu udzielana."

  Każdemu socjaliście zależy na wasalizacji, bo takimi ludźmi dobrze się rządzi.
 • @jakze
  "Lekko do problemów demograficznych podchodzi Pan Mech, który ma ludzi za idiotów"

  Po przeczytaniu serii wpisów Cezarego Mecha odnoszę całkiem inne wrażenie.
  Pozdrawiam.
 • @contessa
  Dziękuję
  Pozdrawiam
  Cezary Mech
 • all
  Z jednej strony zgodzę się z wypowiedziami tych, którzy twierdzą, że "za jałmużne od Państwa nikt nie będzie mieć dzieci", bo faktycznie na to wpływa wiele innych czynników, natomiast jest jeszcze przykład z życia: w Niemczech- konkretniej w Bawarii (bo tu właśnie mieszkam. Nie wiem jak w innych landach) jest aktualnie tak zwany "baby boom" z jakich przyczyn? Jak twierdzą same posiadaczki całkiem nowych dzieci powody są dwa: teraz dostają przez pierwszych kilka miesięcy 80% pensji DO 800 euro miesięcznie (czyli dla przeciętnej Bawarki to śmiech na sali i jałmużna- zarabiając powiedzmy 10000 euro dostać 800. Średnia płaca w Bawarii to z tego co wiem ok 3000 euro, ale jak niektóre przedstawicielki same mówią "lepsze to niż nic") ORAZ prawo pracy zostało zmienione na tyle, że łatwo im później wrócić do pracy.

  Z żywym przykładem się nie dyskutuje. Pary, które chciały mieć dzieci (a jak widać znaczna część) zdecydowały się na to za 800 euro i trzy paragrafy, twierdząc, że bez nich by się nie zdecydowały... No o czymś to świadczy...
 • @LombardZłudzeń
  800 euro to 3500zł, a 500zł to 500zł :) sprawy są zupełnie nieporównywalne.
 • @Marek Kajdas
  Napisałem "niech każdy zbiera dla siebie".
  Nawet wyrywając pojedyncze literki z tego tekstu nie da się ułożyć akronimu OFE, więc nie wiem skąd u Szanownego Pana akurat takie skojarzenie ..:>

  BTW - instytucja, która żyje z wyrywania składkowej kasy ludziom nazywa się ... ZUS. Przymiotnik "mafijny" też doskonale pasuje...
  Toć już lepiej za te "wyrywane" pieniądze kupować piwo a w momencie przejścia na emeryturę sprzedać puste butelki ...
 • @Cezary Bialik
  "nie mylmy pomocy społecznej z polityką prorodzinną."
  Nie ująłbym tego lepiej :D
 • Jaka zapaść demograficzna
  Polaków rodzi się bardzo dużo tylko nie w Polsce,wszyscy uciekają z tego kraju,gdzie rodzina jest wrogiem państwa ponieważ za dużo kosztuje.Jesteśmy obarczani podatkami ,karami ,opłatami przecież tu żyć się nie da.Najlepiej widzą to ludzie którzy utrzymują się z pracy rąk własnych ,do urzędników dotrze to jak nie będzie komu pracować na ich pensje.A teraz nowe podatki nowe restrykcje gdzie zaczyna wyrzucać się rodziny na bruk za to tylko że nie mają za co opłacać swoje mieszkania.Kto do tego doprowadził?
  Proszę popatrzeć gdzie emigrują Polacy tam gdzie warunki dla rodziny są najkorzystniejsze.
  Moi znajomi mają po troje i czworo dzieci ale nie w Polsce.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY