Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
371 postów 526 komentarzy

Trzy filary programu gospodarczego

Cezary Mech - http://www.stefczyk.info/blogi/przez-pryzmat-ekonomii

Klif Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polecam mój art na ten temat

 

wpolityce.pl/artykuly/43472-wedlug-oecd-polska-przestanie-sie-rozwijac-winna-bedzie-zapasc-demograficzna-w-kraju-przegapilismy-szanse

KOMENTARZE

 • @
  Nie panie Mech, zapaść demograficzna jest tylko skutkiem wiec winna być
  nie może. Winnymi będą ludzie sterujący państwem polskim od polityków
  poczyniwszy na ekonomistach skończywszy! To właśnie ludzie u sterów
  państwa będą odpowiedzialni za katastrofę demograficzną a co za tym idzie
  upadłość gospodarczą Polski.
 • @Stara Baba 08:43:45
  "Powyższe przemiany w relacjach ilości potencjalnych emerytów do osób pracujących muszą oznaczać trwający półwiecze kryzys gospodarczy w Polsce. Początek jego już odczuliśmy pod koniec tego roku, a i rok przyszły nie może być bardziej optymistyczny. Samoczynnie gospodarka się nie naprawi, musimy sami dokonać niezbędnego wysiłku."
 • @Cezary Mech 10:02:24
  Tak tylko ze do tego wysiłku wybraliśmy ludzi rządzących tym krajem.
  To na nich spada odpowiedzialność za stan rzeczy. To co musieliśmy już zrobiliśmy. Bez zmiany polityki rządowej nic w tej kwestii nie pomożemy.
  To nie my "sami" za ten stan odpowiadamy tylko poszczególni ludzie
  dopuszczeni do rządzenia krajem! Co do gospodarki to nigdy się
  nie naprawi jeżeli góra specjalnie będzie ją niszczyć.
  Jak na razie słyszę tylko o jakichś idiotycznych dopłatach na dzieciaka
  które problemu nie rozwiążą!
 • @Stara Baba 10:13:05
  "Jak na razie słyszę tylko o jakichś idiotycznych dopłatach na dzieciaka
  które problemu nie rozwiążą!"

  Proszę nie dezinformować czytelników nazywaniem dopłatami do dzieci propozycji jedynie częściowego (co najmniej 500 PLN miesięcznie) zwrotu podatków jakie płacą rodzice i ich dzieci na rzecz osób bezdzietnych i małodzietnych.
  Z poważaniem
 • @Cezary Mech 12:53:53
  Po jaką cholerę jakieś zwroty. Zmniejszyć podatki WSZYSTKIM to i ci bezdzietni i małodzietni wezmą się za prokreację. Nie będzie wymówki do redystrybucji zagrabionej forsy.

  Na problem niżu demograficznego i bezrobocia wśród 50+ najlepszym rozwiązaniem jest likwidacja chorych ustaw gospodarczych krępujących przedsiębiorczość i likwidacja zbrodniczych podatków pod każdą postacią. Chyba jest pan na tyle inteligentny żeby wiedzieć, że najlepiej rozwijają się gospodarki nie skrępowane ograniczeniami biurokratycznymi. W naszej sytuacji uwolnienie gospodarki da perspektywy zarobku biednym emerytom, młodym małżeństwom i tym przed emeryturą. Jeśli dziś rodzice pomagają młodym w egzystencji to chyba logicznym jest, że po uzyskaniu większych możliwości finansowych pomoc ta jeszcze się zwiększy i młodzi będą mieli czas i zasoby na wychowywanie dzieci. A gdyby jeszcze wprowadzić znaczące ulgi w podatku osobistym dla małżeństw wielodzietnych (np.3+ narastająco) to dodatni przyrost osiągniemy w czasie krótszym niż 10 lat a kobiety rodzić będą do kresu możliwości biologicznych jak to dawniej bywało.
 • @korwinista 13:27:39
  Najpierw zwróćmy podatki tym którzy mają dzieci! A dopiero po tym debatujmy o zakresie demontowania funkcji państwa. A nie na odwrót bo za chwilę to i przedmiotu debaty nie będzie.
  Z poważaniem
  Cezary Mech
  PS. W Afryce na jej 97% nie ma podatków i państwa i nie ma też rozwoju. To społeczeństwo musi zbudować infrastrukturę rozwoju, anarchiczne gangi wypełniające lukę państwa tego nie zrobią.
 • @Cezary Mech 13:48:58
  Jak ja lubię porównania z Afryką

  "a u was Murzynów biją"

  "a w Afryce dzieci głodują"

  Funkcją państwa nigdy nie była gospodarka!!! To wymyślili dopiero socyaliści. Przedsiębiorczość czyli gospodarowanie zasobami jest naturalną cechą człowieka a nie państwa. Państwa powstają aby chronić społeczności przez zewnętrznymi czynnikami destabilizującymi.
 • @korwinista 14:12:07
  OK. W Indiach okresu kolonialnego nie było podatków i regulacji. I... i był wzrost gospodarczy na poziomie... 0,1%! rocznie przez ponad 100 lat.
  PS. Dla rozwoju potrzeba wspólnego budowania infrastruktury wzrostu aby minimalizować koszty jednostkowe i... płaszczyzny konkurencji.
 • @Cezary Mech 15:49:21
  "Dla rozwoju potrzeba wspólnego budowania infrastruktury wzrostu aby minimalizować koszty jednostkowe"

  Basen Narodowy wybudowany wspólnie kosztował więcej i będzie kosztował jeszcze więcej budowany i zarządzany "wspólnie" niż gdyby go budował prywatny inwestor. Prywatnym się nie opłacało, publicznymi pieniędzmi można szastać...
  Niestety inaczej rozumiemy pojęcie "wspólnie". Dla mnie to dobrowolna umowa a dla pana to państwowy przymus.

  Ciekawe dlaczego mamy przyrost podobny do kolonialnych Indii... Czyż nie dlatego, że jesteśmy tak samo ograbiani jak Indie wtedy? Czyż nie zostaliśmy, jak Indie, sprowadzeni do zagłębia surowcowego i siły roboczej?

  Prawo Korony nie obowiązywało w koloniach??? Bez jaj... sugeruje pan anarchię???
 • @Cezary Mech 12:53:53
  Panie Mech, z całym szacunkiem do Pana, ja nie dezinformuję lecz inaczej niż Pan myślę. Już kiedyś swoja opinie Panu sugerowałem. Mówiłem iż powinniśmy przestać państwem rządzić w zależności jaka w świecie ekonomiczna moda lecz wypracować swoje prawa w zależności do naszych wymagań i dobra całego narodu. Pan swoim myśleniem wciąż się powtarza. Jak pana kiedyś nauczono takie techniki wyjścia z kryzysu pan stosuje. Moim zdaniem Pana twórcza praca jest oparta na schemacie podporządkowaniu się dla świata lecz nie dla ulepszania Polski.
  "Robić ciągle to samo i spodziewać się innych rezultatów"- zna pan to?
  Dla rodzin aby normalnie prosperowały nie potrzebna jest jałmużna
  państwowa lecz prawdziwa polityka pro obywatelska (nie pro rodzinna).
  My obywatele nie należymy do państwa lecz państwo należy do nas.
  Pan wciąż myśli ideami bankierów i arystokracji zachodniej (nie jestem socjalista). Jeżeli uda się Panu obalić narzucony nam stereotyp działania
  przy pańskiej wiedzy stanie się Pan wielkim.
  Jestem już starszym człowiekiem i Pan także młodością nie grzeszy
  dla tego tez bez personalnej urazy powiem Panu tylko jedno. Jeżeli
  nie potrafi pan zrewolucjonizować swojego myślenia i przestać robić
  i myśleć tak jak inni spodziewając się innych rezultatów może jest czas na emeryturę?
  z uszanowaniem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY